Kurs C++ odc. 7: Pliki tekstowe. Zapis i odczyt z pliku tekstowego | VPS and VPN
Web Hosting

Kurs C++ odc. 7: Pliki tekstowe. Zapis i odczyt z pliku tekstowegoJeżeli masz ochotę zobaczyć więcej naszych filmów, podcastów i artykułów w coraz lepszej jakości, to zachęcamy do pozostawienia subskrypcji. Można także wesprzeć nasze działania w sieci drobną kwotą za pośrednictwem profilu Patronite lub donacji. Zachęcamy do odwiedzenia prowadzonych przez nas witryn oraz do polubienia fanpage’u Pasji informatyki na Facebooku.

🔔 Subskrybuj – http://bit.ly/pasja-sub

👉 Fanpage na Facebooku – http://bit.ly/pasja-fb
👉 Profil Patronite – https://patronite.pl/pasja-informatyki
👉 Lista Patronów – http://pasja-informatyki.pl/patroni
👉 Donacje na blogu – http://miroslawzelent.pl/donate
👉 Harmonogram publikacji – http://bit.ly/pasja-harmonogram
👉 Kontakt z nami – http://pasja-informatyki.pl/kontakt/
👉 Współpraca reklamowa – http://bit.ly/pasja-wspolpraca
👉 Kursy video dla technikum – http://pasja-informatyki.pl
👉 Blog informatyczny – http://miroslawzelent.pl
👉 Trenażer egzaminacyjny – http://egzamin-informatyk.pl
👉 Egzamin-E13.pl – http://egzamin-e13.pl
👉 Forum dyskusyjne – https://forum.pasja-informatyki.pl/
👉 Witryna podcastowa – http://podcast.pasja-informatyki.pl/
👉 Twitter MZ – https://twitter.com/MiroslawZelent
👉 Twitter DS – https://twitter.com/stelmach_damian

Wszelkie dane przechowywane w pamięci RAM komputera ulegają zniszczeniu po zakończeniu wykonywania programu. Pisząc coraz bardziej złożone programy napotkamy w końcu na sytuacje, w których zachodzi konieczność zapisania danych na dysku twardym. W tym odcinku przedstawiam współpracę programu napisanego w C++ z plikami tekstowymi. Współpracę tę oparłem na bibliotece fstream.

Dodatkowo proponuję stworzenie zestawu quizów złożonych z pięciu pytań z wybranych przez Was dziedzin. Może się okazać, iż wyjdzie nam z tego całkiem ciekawy i nieszablonowy programik-minigra. Zapraszam do obejrzenia filmu i dołożenia swojej cegiełki do tworzonego programu.

💾 POBIERZ PLIKI Z ODCINKA:

http://miroslawzelent.pl/kurs-c++/pliki-tekstowe-zapis-odczyt-fstream/

📑 CODE REVIEW NA FORUM:

http://bit.ly/code-reviews-odcinkow

#pasjainformatyki #cplusplus #programowanie

23 thoughts on “Kurs C++ odc. 7: Pliki tekstowe. Zapis i odczyt z pliku tekstowego

  1. Jeśli ktoś to odczyta to mam dość zasadnicze pytanie. Jak sprawdzić jaką linię program odczytuje przy instrukcji get line oraz dla czego, jeśli nie zmieniamy żadnej wartości w tej instrukcji, to dla czego odczytuje ona inną linie tekstu przy ponownej próbie odczytania, a także jeśli chciałbym odczytać np 6 linie tekstu, bez pierwszych pięciu to jak miałbym to zrobić?

  2. Nie ma to jak przerobić 7 odcinków w jeden dzień a nauczycielka w szkole brała te same materiały i przykłady nawet puszczała ten sam film a zajęło jej to cały semestr XD

  3. Jest jeden dość duży problem z odczytem pomiarów z użyciem eof, ilość pomiarów może być większa niż wielkość tablicy co wysypie program, przez wyjście poza alokowany obszar. 😜 Czytaj program działa dobrze do ilości pomiarów jaką zadeklarowałes w tablicy.

  4. A jest jakaś możliwość aby otworzyć plik png lub jpg w konsoli? Próbowałem wielu rzeczy z różnych forów, ale Pan tłumaczy to zrozumiale i w prosty sposób, także jeśli by Panu coś przyszło do głowy, to z chęcią odczytam komentarz, pozdrawiam 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *